Otsi numbrimärgi või VIN koodi järgi
Otsing peab olema vähemalt 4 tähemärki
Tasuta tarne

Tasuta tarne pakiautomaati kui tellimuse summa on üle 50€

Püsikliendile alati soodne

Alati kõik tooted -10%

Registreeri püsikliendiks
Kui ei tea, siis küsi Monocle
  • info@ladu24.ee

  • 650-6431

  • E - R 10:00 kuni 18:00
    Sind aitavad Carel & Vilja

Kliendiabi Carel Kliendiabi Vilja

Korralik autopesu kodustes tingimustes.

 

Et enda auto korralikult puhtaks pesta ja seda värvkatet kahjustamata on vaja järgmiseid vahendeid

1) Survepesur
2) Ämber
3) Pesusvamm
4) Shampoon
5) Pigieemaldus-/asfaltpleki eemaldus vahend
6) Vaha
7) Vaha pealekandmise svamm
8) Vaha mahahõõrumise lapp
9) Kuivatuspaatel
10) Nahast kuivatuslapp

Esimene samm:

    Piserdada kuivale ja määrdunud autole ühtlaselt peale pigieemaldus vahendit, lase seista autol mõni minut, kuni näed, et vahend reageerib pigiplekkidega ja need hakkavad mööda auto külge alla voolama. Ärge unustage velgi piserdada.

 

NB! Auto ei tohi olla eelnevalt päikse käes seisnud, auto kere ei tohi olla kuum!
 

Teine samm:

    Kui pigieemaldus on mõjuma hakanud, tuleks järgmisena peale piserdada shampoonilahus nii, et auto oleks üleni vahune ( seda on võimalik teha survepesuriga või spetsiaalse pritsiga) – lasta seista mõni minut, et shampoon jõuaks mõjuma hakata.

 

Kolmas samm:
    Nüüd tuleb võtta survepesur ning pesta kogu auto korralikult üle – soovitavalt liigutustega auto alt äärest pihta hakata ja liikuda üles poole.

 

Neljas samm:
    Kui auto on vahust ja porist puhtaks pestud suvepesuriga , tuleb võtta svamm ja ämber. Ämbrisse teha parajalt kange shampoonilahus. Kogu auto tuleb svammiga üle pesta, kuna survepesur teeb küll auto porist puhtaks, jäävad siiski peale pesu õrnad hallid jäljed järgi.

 

Viies samm:
    Kui kogu auto on svammiga üle käidud ja korralikult vahune, tuleb jällegi võtta survepesur ja korrata eelmist sammu, pesta auto üleni vahust puhtaks.

 

Kuues samm:
    Nüüd kui on auto pealt viimnegi pori ja mustus maha pestud, algab pesu kõige olulisem samm – auto kuivatamine. Kuivatamise jaoks kasutatakse kuivatuspaatlit, mis on tehtud väga pehmest ja kriimustumiskindlast materjalist ( alati pesta paatel enne auto kuivatamist korralikult jooksva veel all puhtaks ), sellega alustada katusest pihta vee maha lükkamist. Kui kõik auto sirgemad pinnad on paatliga üle käidud ja paksemat veekihti enam auto peal ei ole, saab kuivatamist jätkata nahast kuivatuslapiga ( lapp pesta eelnevalt sooja vee all ). Kui lapiga on kogu auto kuivaks tehtud , tasub veel oodata mõned minutid, et ka niiskus auto pealt ära auraks.

 

 

Auto vahatamine:

 

    Kui korralik autopesu on lõpetatud ning auto kuivatatud, tuleks ka autole kanda vaha, mis kaitseb värvkatet ning teeb järgmised pesud ka lihtsamaks, kuna mustus ei jää auto külge nii kõvasti kinni enam.

 

Esimene samm:
    Võta vaha pealekandmise svamm, kanna sellele vaha nii, et svamm oleks parajalt niiske ning kanna sellega vaha autole ühtlaselt, soovitatav on kanda vaha detaili kaupa. Vaha kandmisel on soovitatav jälgida, et vaha ei kanduks auto mustade plastikdetailidele, sest sealt on seda halb puhtaks saada.

 

NB! Auto ei tohi olla eelnevalt päikse käes seisnud, auto kere ei tohi olla kuum!

 

Teine samm:
    Kui vaha on ühtlaselt autole kantud, tuleb oodata kuni vaha on auto peal kuivanud ühtlaselt halliks. Peale seda tuleb võtta spetsiaalne vaha mahahõõrumise lapp ning alustada auto läikimalöömist. Lapiga tuleb hõõruda detaili seni, kuni hall kiht on kadunud ning miski enam ei takistaks lapi liikumist auto peal – seda korrata iga detaili peal eraldi, kuni tulemus on käes.


Nii lihtne ongi enda auto ilusa ja hoolitsetuna hoida.