Walker - summutid 28.07.2008

Walker summuteid toodab globaalne kontsern Tenneco Automotive Inc, mille peakorter asub Lake Forest'is (Illinois, USA). Tegemist on $3.2 miljardi USD väärtusega firmaga, millel on 24 000 töötajat üle kogu maailma.
 

Tenneco Automotive on maailma suurimaid firmasid, kes töötab välja, toodab ja turustab iseseisvalt autode vedrustuse ja heitgaasisüsteemide komponente nii otse autotehastele kui ka järelturule. Suurimateks turgudeks selles vallas on Põhja-Ameerika ja Euroopa. Autode vedrustuse komponente müüakse üle maailma MONROE tootenime all ja heitgaasisüsteemide osasid GILLET ja WALKER nimede all.

Tuntud tootenimede ja globaalse esindatusega suudab Tenneco Automotive pakkuda tooteid, mis on välja töötatud ja toodetud, kasutades ülemaailmset teadmiste ja kogemuste pagasit. Kontsernil on 106 tootmis-, tehnilist- ja abiüksust 25-s riigis 6-el kontinendil.

 

WALKER toodangusse kuuluvad heitgaasisüsteemide osadest:
Aluminox summutid
Quality Plus Special summutid
Quality Plus summutid
Sports Look summutid
WALKER katalüsaatorid
Lambdaandurid
Paigalduskomplektid ja üksikud paigaldusosad

 

Aluminox summutid
See tooteseeria on välja töötatud klientidele, kes nõuavad summutitelt eriti suurt vastupidavust ja pikka eluiga. Aluminox summutid peavad kauem vastu sisemisele korrosioonile ja summutavad müra paremini kui traditsioonilised summutid.

Aluminox tooteid iseloomustavad järgmised unikaalsed tunnused
· Tavalisest paksemast materjalist topeltseinaga summutipütid
Summutipüti välimine kest on tehtud 0,7mm paksusest ja mõlemalt poolt aluminiseeritud terasplekist.
Sisemine kest on valmistatud 0,5mm paksusest roostevabast terasplekist. Just sisemine roostevabast terasest kest kaitseb summutit sisemise korrosiooni eest, mis on peamine põhjus summutite riknemisel kui sõidetakse lühikesi distantse.

· Tavalisest paksemast materjalist summutipüttide otsakaaned ja summutitorud
Et pikendada kogu summutisüsteemi eluiga, on summutipüttide otsakaante ja sisse- ning väljaviivate torude seinapaksus 2,0mm tavalise 1,5mm asemel. Valmistatud on need aluminiseeritud terasest.

 

Quality Plus Special summutid
Neid summuteid toodetakse vaid Mercedes ja BMW sõiduautodele. Tegemist on eliit-toodetega, mis vastavad täielikult autotehaste originaalosade kvaliteedile. Kõik summutite komponendid on valmistatud põhiliselt roostevabast terasest. Valikus on umbes 200 erinevat tootenimetust.


Quality Plus summutid

Quality Plus summutid on WALKER'i standard-toodang. Kogu toodang on valmistatud aluminiseeritud terasest ning kõik summutipütid on tehtud topeltseinaga.
Kõigi summutiliikide juures kasutatakse täidisainena E-kiudu. Varem tarvitati selleks (paljud konkurendid ka tänapäeval) mineraalvilla.
E-kiud võrreldes mineraalvillaga kindlustab parema heli summutamise (kuna jaotub summutipütis ühtlasemalt), on pikaealine (mineraalvill pudeneb aja jooksul summutipütist välja) ja tagab summuti pikema eluea vähendades sisemist korrosiooni summutipütis (ta ei ima niiskust nagu mineraalvill).
Tootevalik umbes 6000 nimetusega katab praktiliselt kogu olemasoleva autopargi.


Sports Look summutid
Et rahuldada klientide nõudmisi, kes soovivad parandada auto väljanägemist, anda mootorihäältele iseloomulikku kõla ja veidi tõsta auto võimsust, on WALKER'i toodangusse lisatud ka sportsummutid. Saadaval on nii ühe- kui topelttoruga erinevate diameetritega summutipütte. Valikus on rohkem kui 200 erinevat nimetust. Kõik WALKER sportsummutid omavad sertifikaati, mis lubab neid kasutada tavaautodel Euroopa igas riigis.


WALKER katalüsaatorid
Katalüsaatorid võeti esmakordselt kasutusele USA lääneranniku keskkonnakaitsjate survel ja tänapäeval on nad kohustuslikud kõigil uutel autodel. WALKER on olnud katalüsaatoritehnoloogia eestvedaja alates 1963. aastast ja sellest ajast peale pidanud seda oma üheks tähtsaimaks tooteks.

Katalüsaator kõrvaldab mootorist tulevast heitgaasist nn. "hirmsa kolmiku". Need on mürgised ja keskkonnale kahjulikud HC (põlemata süsivesinikud), CO (süsinikoksiid) ja NOx (lämmastikoksiidid). Katalüsaatoris toimub nende ainete lõpunipõlemine kahjututeks aineteks H2O (veeaur), CO2 (süsinikdioksiid) ja N2 (lämmastik) katalüsaatoris olevate spetsiaalsete elementide kaasabil.
WALKER pakub laia valikut katalüsaatoreid, mida tavaliselt müüakse sarjana komplektselt koos vajaminevate paigaldusosadega ja vastavate dokumentidega. Katalüsaatorid on valmistatud täielikult roostevabast terasest.


Lambdaandurid
Tagamaks katalüsaatori efektiivset ja tõrgeteta tööd on autod varustatud lambdaanduritega. Paigutatud on andurid heitgaasitorustikus katalüsaatorist ettepoole (mõnedel autodel ka lisaks peale katalüsaatorit).
Lambdaandur teavitab automootori juhtplokki sellest, kas silindritesse minev küttesegu sisaldab optimaalselt hapnikku. Kui hapnikku on liiga vähe või palju, jääb heitgaaside koostis selliseks, mis võib rikkuda katalüsaatorit või mille koostist katalüsaator ei suuda puhastada kahjulikest komponentidest. Lambdaandurilt saadud signaali põhjal muudab mootori juhtplokk koheselt toite- ja sisselaskesüsteemi tööd, et küttesegu oleks optimaalse hapniku sisaldusega.


Paigalduskomplektid ja üksikud paigaldusosad
WALKER pakub summutite/ katalüsaatorite kvaliteetse paigalduse tagamiseks ka paigalduskomplekte, mis sisaldavad kõik vajaminevad osad kogu auto heitgaasitorustiku vahetamiseks.
Komplektides olevaid üksikuid paigaldusosasid (riputuskummid, klambrid, tihendid, poldid/ mutrid) on saadaval ka eraldi.

Читаи больше: Brändide tutvustused

Febest Varuosad 17.11.2015
Ashika 06.11.2013
Alco Filtrid 14.02.2011
Energizer - Akud 19.10.2010
ADDINOL õlid 17.04.2009
SKF - Laagrid 19.11.2008
Champion 08.09.2008
Fram - filtrid 29.07.2008
Knecht - filtrid 28.07.2008
Sachs 28.07.2008
LUK - siduriosad 28.07.2008
Delphi 28.07.2008
Gates - rihmad 28.07.2008
INA - laagrid 28.07.2008