Otsi numbrimärgi või VIN koodi järgi
Otsing peab olema vähemalt 4 tähemärki
Tasuta tarne

Tasuta tarne pakiautomaati kui tellimuse summa on üle 50€

Püsikliendile alati soodne

Alati kõik tooted -10%

Registreeri püsikliendiks
Kui ei tea, siis küsi Monocle
  • info@ladu24.ee

  • 650-6431

  • E - R 10:00 kuni 18:00
    Sind aitavad Carel & Vilja

Kliendiabi Carel Kliendiabi Vilja

Kui sageli tuleks klaasipuhastiharju vahetada?

Maksimaalse sõiduohutuse tagamiseks on soovitatav klaasipuhastiharjade või nende asenduskummide väljavahetamine iga kuue kuu järel, mis tagab maksimaalse sõiduohutuse. Et oleks kerge meeles pidada, peaksite vahetama oma klaasipuhasteid samal ajal, kui muudate suvist/talvist kellaaega.

 

Mis viitab vajadusele klaasipuhastite väljavahetamiseks?

- Halvenenud klaasipuhastid puhastavad klaasi ebaühtlaselt, mille põhjustab ebaühtlane harja kokkupuude esiklaasi pinnaga. Seetõttu tekivad klaasi pinnale triibulised või puhastamata piirkonnad, mis piiravad kohati juhtimiseks vajalikku väljavaadet. Pidage meeles – see, mida te ei suuda märgata, võib saada teile saatuslikuks!
- Kui avastate oma klaasipuhastite juures ühegi kirjeldatud tundemärkidest, vahetage need kohe TRICO harjade või asendusharjadega:

 

Triibud klaasil
Põhjuseks on kuivanud, kõvastunud ja pragunenud kumm. Triibud klaasil võivad olla põhjustatud ka puude mahlast, teekatte tõrvast või muudest harja kummile kleepunud võõrosakestest.

Klaasipuhasti hüpleb, vibreerib tuuleklaasil
Põhjuseks on kummi “jääkdeformatsioon” või “kõverus”, mis tekib sõiduki pikaajalisel seismisel. Antud juhul on iseloomulik kriiksuv heli, mida klaasipuhastihari tekitab üle esiklaasi pühkides.

Kulunud kumm
Kauase töötamisega põhjustatud harja puhastava serva üldine ümardumine.

Lõhenenud kumm
Harja vananenud kummi tundemärk. Mõnikord põhjustab seda ka päikese ultraviolettkiirguse toime kummile.

Harja asenduskummi tugilüli kõverdunud
Mõnikord on selle põhjustanud jääkaabits, tekitanud kõrgsurvepesur või vandaal.
HOIATUS. Ärge püüdke sirgestada deformeerunud, kõverdunud või tugevasti kulunud klaasipuhastiharju. Asendage need uute harjadega vältimaks võimalikke esiklaasi kahjustusi.

Klaasipuhasti raam kõverdunud
Mõnikord on selle põhjustanud jääkaabits, kõrgsurvepesur või vandaal.
HOIATUS. Ärge püüdke sirgestada deformeerunud, kõverdunud või tugevasti kulunud klaasipuhastiharju. Asendage need uute harjadega vältimaks võimalikke esiklaasi kahjustusi.

 

Miks peaksin paigaldama uusi klaasipuhasteid, kui ma elan piirkonnas, kus vaevalt kunagi sajab?
Kui klaasipuhastit pikka aega ei kasutata, siis hari kuivab ja sellel võib tekkida jääkdeformatsioon, nagu kirjeldatud eelmise küsimuse vastuses “Triibud klaasil” ja “Klaasipuhasti hüpleb, vibreerib tuuleklaasil”. Isegi siis, kui te ei kasuta klaasipuhasteid tihti, tuleb nende seisukord iga kuue kuu möödudes üle vaadata.

 

Missugune on erinevus klaasipuhastivarre, -harja ja asenduskummi vahel?

Nagu jooniselt näha, on klaasipuhastihari lõplik koosteüksus, mis koosneb tugikonstruktsioonist (-osast) ja kummiosast, kuna harja asenduskumm kujutab endast lihtsalt selle kummist valmistatud puhastavat osa. Klaasipuhastivars on metallist seadeldis sõidukil, mille külge kinnitatakse klaasipuhastihari.

 

Kas ma peaksin ostma harja või selle asenduskummi?
- Kui teie klaasipuhasti tugikonstruktsioon on vigastusteta, võiksite osta harja asenduskummi. Harja asenduskummide hind on tavaliselt pool klaasipuhastiharja hinnast. Siiski, klaasipuhastiharja vahetamiseks korraliku asenduskummiga, peate teadma, kas teie sõidukil olev hari on originaalosa või hangitud varuosade müügist. Kui see on pärit varuosade müügist, peate teada saama selle tootja ja harja tüübi.

- Paljud inimesed vahetavad välja kogu klaasipuhastiharja, kuna seda teha on kiirem ja lihtsam. Harja vahetamisel ei teki teil probleeme, kui harja asenduskumm pole hästi kokkusobiv olemasoleva harjaga.

 

Kas vahetada on vaja mõlemat harja korraga?
Soovitatav on mõlemad harjad välja vahetada alati korraga. See tagab sõidul ühtlaselt selge väljavaate üle kogu esiklaasi. Ärge unustage ka klaasipuhastiharja tagaklaasil, millega on varustatud enamik sport-, luukpära- ja universaalsõidukitest.

 

Kuidas peaksin valima oma sõidukile õige klaasipuhasti?
Kõik, mida teil on vaja oma sõiduki klaasipuhastite vahetamiseks teada, on teie sõiduki tootja, selle mudel ja väljalaskeaasta.Et leida oma sõidukile õige klaasipuhasti kohe, kasutage meie LADU24.ee varuosakataloogi otsingut .

 

Kas enne uute klaasipuhastite paigaldamist tuleks esiklaasi puhastada?
Autopesu kuivatusvaha, puude mahl ja teekatte saaste ladestub õhukese kihina teie sõiduki esiklaasile ja halvendab esiklaasi läbipaistvust. Seepärast on soovitatav, et enne uute klaasipuhastite paigaldamist puhastaksite esiklaasi, kasutades selleks klaasipuhastuspastat. Kontrollige puhastusvahendi pakendil olevalt sildilt, et selle koostis pole nafta baasil, kuna see kahjustab kummist osi ja jätab klaasile õlise kile.