Otsi numbrimärgi või VIN koodi järgi
Otsing peab olema vähemalt 4 tähemärki
Tasuta tarne

Tasuta tarne pakiautomaati kui tellimuse summa on üle 50€

Püsikliendile alati soodne

Alati kõik tooted -10%

Registreeri püsikliendiks
Kui ei tea, siis küsi Monocle
  • info@ladu24.ee

  • 650-6431

  • E - R 10:00 kuni 18:00
    Sind aitavad Carel & Vilja

Kliendiabi Carel Kliendiabi Vilja

Piduriketta vahetamine

Vajaminevad tööriistad:
Uued pidurisadulad, Tungraud ja tungrauaalus, Suurt mutrivõti, Suur kruvikeeraja, Kummivasar, Lahtiste otstega või põrkevõtme komplekt, C-pitskruvi.

Väändunud pidurisadul võib isegi lühikesed autosõidud väga ärritavateks muuta. Iga kord, kui piduritele vajutate, tekib tunne, et hambal tuli sellepeale plomm lahti. Õnneks on pidurisadulate vahetamine lihtne ja üsna odav. Enne kui alustate tööd rataste piirkonnas, veenduge, et auto on korralikult toestatud. Ärge kunagi töötage auto kallal, kui see on tõestatud ainult häda korral kummivahetuseks kasutatavate kääride või sarnase tungraua poolt.

Esimene samm piduriketta vahetamisel on eemaldada pidurisadul. Kui sadul on lahtiselt ja on kinni ainult pidurivoolikute kaudu, riputage sadul traadiga näiteks keerdvedru külge nii et see ei sega tööd pidurikettaga.

 

 

 

 

Kui sadul on eemaldatud asume ketta kallale. Ketas on kinnitatud kruvidega. Need võivad olla kohati tugevalt kinni kiilunud, sellisel juhul tuleb need välja puurida. Kui kruvid on lahti saad eemaldada ketta. Kui ketas on kinni anna sellele vasaraga paar kerget klopsu et see ilusti lahti tuleks.
 

 


 Kui vana ketas on eemaldatud on aeg panna selle asemele läikiv uus ketad. Ketta ja sadula paigaldus käib samamoodi kui eemaldamine, ainult et vastupidises järjekorras.