Kuidas paigaldada toonkile. 08.04.2009

 

 

Toonkilesid on väga erineva tumeduse ja tooniga.

 

1 ) Alustuseks tuleb ära mõõta akende suurus ning kile tuleb osta väikese varuga.

2 ) Järgmiseks tuleks valida endale sobilik tumedus ning toon.

3) Vajalikud tööriistad toonimisel on : 1) žhilettnuga 2) Plastikkaabits 3) veeprits seebilahusega.

4 ) Kui kile on käes, tuleb läbi mõelda kõige optimaalsem paigutus, et kõik klaasid antud kilega ilusti välja tuleksid.

5 ) Uste klaasid tuleb eemaldada , et kile saaks korralikult paigaldada.

6 ) Kui uste klaasid on eemaldatud, tuleb kõik klaasid ära pesta nii seest kui väljast.

7 ) Alusta tagumisest klaasist, sest see on kõige suurem ja kile optimeerimise kohalt kõige mõistlikum.

8) Kui klaasid on pestud , piserda seebilahust tagumise klaasipeale ( väljapoole ), aseta rullist võetud kile tagaklaasile nii , et äratõmmatav(läbipaistev kile) jääks väljapoole . Peale seda võta kaabits ja lükka ettevaatlikult enamus vesi vahelt ära , peale seda "kleepub" kile piisavalt kinni - järgmise sammuna tuleb terava žhilettnoaga lõigata klaasi peal kile kuju välja, tuleb järgida et klaasil olevad "mustad" servad varjaksid ära kile ääre.

9) Kile on ettevaatlikult välja lõigatud tuleb vaadata kui kumeraks klaas jäi kile suhtes/ vajadusel ettevaatlikult fööniga soojendada kile , et see võtaks klaasi järgi kumeruse.

10) Nüüd on tagumine klaas ette valmistatud kile paigaldamiseks.

11) Piserda tagumine klaas seest seebilahusega korralikult märjaks ning eemalda kilelt tagumine kile ja aseta see kleepuva poolega vastu märga klaasi - seda osa on mugavam kahekesi teha - Asetage kile paika - sättige ääred paika ning ettevaatlikult tuleb hakata vett klaasi alt välja lükkama. Kaabitsaga tuleb alati keskelt väljapoole suunata -  Jätkata tegevust kuni kõik nähtavad veemullid on kile ja klaasi vahelt välja saadud - viimased jäljed kuivavad mõne päevaga päikse käes välja.

12) Küljeklaasidel tuleb teha kõike samamoodi , ainuke vahe on see, et ääred tuleb lõigata klaasi servaga täpselt tasa , seda on kõige parem teha siis , kui kile on korralikult klaasi külge kinni kuivanud - tuleb võtta žhilettnuga ning lõigata diagonaalis surudes vastu klaasiserva.

 

Loe veel: Tee ise õpetused